top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıMine Sezen

NORMAL BİR CİLDE Mİ SAHİPSİNİZ ?


Normal Cilt Tipi

Normal bir cilt tipinin yağı, nemi, asidi uyumlu olmalıdır. Cildimize yumuşaklığını, dayanıklılığını ve elastikiyetini sağlayan nem ve yağ dengesidir. Nem ve yağ dengeli olduğu sürece cilt parlamaz ama mat ve donukta değildir. Cildin görünümü düzgün ve şeffaftır.

Normal bir cilt tipinde çoğumuzu rahatsız eden gözenekler belli olmaz. Genellikle cilt rengi pembe ve cildin dokusu kalitelidir. Ciltteki kan dolaşımı iyi olduğundan elinizle cilde dokunduğunuzda sıcaklık hissedilir.

Normal bir ciltte nadiren benek ve lekeler olabilir. Bu leke ve benekler bakımla düzelir. Yapılan bakımlarda cildin korunması ve devam ettirilmesi amaçlanır. Normal bir cilde sahipseniz her bakımdan şanlısınız demektir.Evde Nasıl Bakım Yapmalıyım ?

Normal bir cilt tipine sahipseniz koruyucu hafif bakım yapmanız yeterlidir. Yazın bitkisel ürünler, kışın vitaminli ürünler kullanılmalı, 4 ile 6 haftada bir enstitü bakım yapılmalıdır.

Evde yapmanız gerekenler ;

  • Temizleme: Sabah ve akşam olmak üzere temizleme sütü ile temizlenmelidir.

  • Sıkılaştırma: Alkolsüz tonik kullanılmalıdır.

Haftada veya 10 günde bir peeling yapılmalı cilt ölü deriden arındırılmalıdır.

  • Nemlendirme: Günde 2 kere sabah ve akşam olmak üzere cilt nemlendirilir.

  • Bakım: 25-30 yaşından itibaren hafif göz, boyun ve gece kremleri kullanılmalıdır.

Normal bir cildim var diyip bakımlarınızı aksatmayınız. Bir çiçeği susuz bırakırsanız çiçek kurur. Cildinizide çiçek gibi düşünün ve cildinizi susuz bırakmayınız. Güneş kremlerimizi sürmeyi unutmuyoruz.Bir çiçeği susuz bırakırsanız çiçek kurur. Cildinizide çiçek gibi düşünün ve cildinizi susuz bırakmayın. Güneş kremlerinizi de sürmeyi unutmayın.
12 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Yazı: Blog2_Post
bottom of page