top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıMine Sezen

CİLDİN ÇOK MU KURU ?
Kuru ve Hassas Cilt

Cilt tipiniz kuru ise sivilce, siyah nokta ve akne yoktur. Gözenkleriniz oldukça incedir. Bu konuda şanslı gibi görünsenizde yağ salgısı normalden az olduğu için cilt sürekli gergin olur bu yüzden genç yaşta kırışmaya başlarsınız. Cildiniz çatlar, pul pul dökülür. Özellikle bu dökülme alın ve yanaklarda olur. Sağlıklı bir cildin rengi pembe iken kuru bir cilde sahip olan bir kişinin cilt tonu beyaza yakın olur.


Kuru Cilt İçin Evde Bakım

Kuru cilt için kullanılıcak ürünler dolaşım arttırıcı, hücre yenileyici, hassasiyet giderici, sakinleştirici, besleyici ve özellikle nemlendirici olmalıdır. Uzman kişiler tarafından yaptıracağınız bakımın amacı, lenf dolaşımını arttırmak, masaj ve maskelerle hücre yenilenmesini sağlamak, yağ bezelerini çalıştırmak olmalıdır.


Peki evde nasıl bakım yapmalıyız ?

Kuru ve hassas bir cilde sahipseniz cildinizi sürekli nemlendirmelisiniz. Malesef yağlı bir cilde göre daha kolay kırışmaya başladığınız için göz ve boyun kremlerinizi kullanmayı unutmayınız. Serum olarak günde iki kere hyalüronik asit içeren yoğun nemlendiricili serum kullanabilirsiniz. Kuru cildinize hem profesyonel bakım yaptırıp hem evde bakımlarla desteklerseniz cildinizi gergin ve pul pul dökülmekten kurtarabilirsiniz.


10 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Yazı: Blog2_Post
bottom of page